Την αποθέωση γνώρισε η 10χρονη Μελίνα Σταυριανουδάκη στο 6ο Αγωνιστικό Kim e Liu στο Ταε Κβον Ντό που έγινε στα Ανω Λιόσια.
Η μικρή Μελίνα πήρε το χρυσό μετάλλιο στα -30 στην μαύρη ζώνη του 6ου Αγωνιστικού Kim e Liu σε επίπεδο κορασίδων. Γεννημένη το 2006 κι όμως η Μελίνα Σταυριανουδάκη μετρά ήδη το τέταρτο χρυσό μετάλλιο στην διοργάνωση και ένα ασημένιο!
Η 10χρονη Μελίνα αγωνίζεται στον σύλλογο «Δ. Υψηλάντης» της Παλιάς Κοκκινιάς.
![Η «χρυσή» Μελίνα: Πήρε το χρυσό μετάλλιο στη μαύρη ζώνη του Ταε Κβον Ντο [εικόνα] | iefimerida.gr 0](/sites/default/files/styles/in_article/public/archive-files/stavrianoudaki_tae_kwon_do.jpg?itok=0SJdlWpy)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο