Οικογενειακώς, με τον γιο της Παναγιώτη και τη σύζυγό του Έλλη Παπαδιαμάντη, παρακολούθησε η Γιάννα Αγγελοπούλου την ταινία για τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη.
Η επίσημη πρεμιέρα της ταινίας «Ορεινές συμφωνίες» έγινε προχθές το βράδυ στον κινηματογράφο «Αθήναιον» στους Αμπελόκηπους. Εκεί βρέθηκαν φυσικά ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης και οι τρεις αδελφές του, Ντόρα Μπακογιάννη, Κατερίνα και Αλεξάνδρα Μητσοτάκη. Εκεί και η πεθερά του Κυριάκου Μητσοτάκη Ηβη Γόντικα και η κόρη της κυρίας Μπακογιάννη, Αλεξία. Και φυσικά σημαντικοί εκπρόσωποι του πολιτικού, επιχειρηματικού και καλλιτεχνικού χώρου, φίλοι, συνεργάτες και συνοδοιπόροι του Κωνσταντίνου Μητσοτάκη. Ανάμεσά τους η Γιάννα Αγγελοπούλου, η οποία συνοδευόταν από τον γιο της και τη νύφη της.
![Γιάννα Αγγελοπούλου](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/gianna-aggelopoulou-tainia-mitsotakis.jpg?itok=mPcoMlXO)
Απαστράπτουσα Γιάννα Αγγελοπούλου
Η κυρία Αγγελοπούλου έφθασε χαμογελαστή και απαστράπτουσα, όπως πάντα, με ένα μαύρο σατέν κοστούμι με λεπτομέρειες με κεντήματα, εντυπωσιακά κοσμήματα και χρυσή τσάντα. Μαζί της ο γιος της Παναγιώτης με τη σύζυγό του Ελλη Παπαδιαμάντη, με την οποία έχουν αποκτήσει μαζί μια κόρη την οποία και βάφτισαν πρόσφατα στη βίλα της οικογένειας Αγγελοπούλου στο Ψυχικό.
![Γιάννα Αγγελοπούλου, Παναγιώτης Αγγελόπουλος, Ελλη Παπαδιαμάντη](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/elli-papadiamanti-panagiotis-aggelopoulos-gianna-aggelopoulou.jpg?itok=ay9EGKRC)
Αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε την κυρία Αγγελοπούλου σε κοινή έξοδο με τον γιο της και τη νύφη της. Πριν λίγο καιρό μόλις, όλοι μαζί, παρέα και ο Θεόδωρος Αγγελόπουλος, είχαν πάει στο Ηρώδειο για να απολαύσουν χορευτική παράσταση. Ηταν εκείνη τη βραδιά που η κυρία Αγγελοπούλου... κυνηγούσε να πληρώσει πλανόδιο πωλητή ξηρών καρπών από τον οποίο μόλις είχε αγοράσει σακουλάκια με τους αγαπημένους της καρπούς.
![Γιάννα Αγγελοπούλου](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/gianna-aggelopoulou-tainia-mitsotaki.jpg?itok=MA9phTKw)
Γιάννα Αγγελοπούλου, Παναγιώτης Αγγελόπουλος, Ελλη Παπαδιαμάντη
Η Γιάννα Αγγελοπούλου έφθασε στον κινηματογράφο στους Αμπελόκηπους συνοδευόμενη από τον γιο της.
![Γιάννα Αγγελοπούλου, Παναγιώτης Αγγελόπουλος,](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/panagiotis-aggelopoulos-gianna-aggelopoulou.jpg?itok=CRMMR9uQ)
Και φυσικά τη γαλανομάτα νύφη της, Ελλη Παπαδιαμάντη.
![Παναγιώτης Αγγελόπουλος, Ελλη Παπαδιαμάντη](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/panagiotis-aggelopoulos-elli-papaggeli-tainia-mitsotaki.jpg?itok=VODGecXk)
Η νεαρή, που έχει σπουδάσει νομική, έφερε πριν λίγους μήνες στον κόσμο το πρώτο της παιδί με τον Παναγιώτη Αγγελόπουλου.
![Παναγιώτης Αγγελόπουλος, Ελλη Παπαδιαμάντη](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/panagiotis-aggelopoulos-elli-papaggeli.jpg?itok=3OAeTrmL)
Απαστράπτουσα η κυρία Αγγελοπούλου παρακολούθησε την ταινία για τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη από τις πρώτες σειρές των καθισμάτων του κινηματογράφου Αθήναιον.
![Γιάννα Αγγελοπούλου](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/gianna-aggelopoulou-tainia-gia-mitsotaki.jpg?itok=Ts2nG9sc)
![Γιάννα Αγγελοπούλου, Παναγιώτης Αγγελόπουλος, Ελλη Παπαδιαμάντη](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/elli-papadiamanti-panagiotis-kai-gianna-aggelopoulou-tainia-mitsotaki.jpg?itok=cLsqgHQY)