Στη Μύκονο για μια εκδήλωση του ελβετικού οίκου ωρολογοποιίας Omega βρέθηκε χθες ο διάσημος ηθοποιός Τζορτζ Κλούνεϊ και εντυπωσίασε τόσο με την ομορφιά του όσο και με την ευγένειά του.
Ο διάσημος ελβετικός οίκος παρουσίασε τη νέα του συλλογή ρολογιών σε ένα λαμπερό event στην παραλία της Λιας, η οποία είχε διαμορφωθεί κατάλληλα, με τις ξαπλώστρες και τις ομπρέλες να απομακρύνονται και τη θέση τους να παίρνουν κεριά που έκαναν το σκηνικό ακόμη πιο μαγικό όταν έπεσε ο ήλιος.
Σύμφωνα με το Mykonos Live TV, τα μέτρα ασφαλείας γύρω από την εκδήλωση ήταν δρακόντεια, καθώς υπήρχε έλεγχος σε απόσταση τριών χιλιομέτρων από την παραλία.
Ευδιάθετος ο Τζορτζ Κλούνεϊ -Συνομίλησε με πολλούς καλεσμένους
Όσο για τον Τζορτζ Κλούνεϊ, ο οποίος κατέφθασε στη Μύκονο χθες το μεσημέρι, και ο οποίος είναι ambassador της Omega, ήταν ευδιάθετος και χαμογελαστός και συνομίλησε με πολλούς από τους καλεσμένους της λαμπερής εκδήλωσης.
![O Τζορτζ Κλούνεϊ με τον creative director του περιοδικού Esquire, Νικ Σάλιβαν](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/george-clooney-nick-sullivan-mykonos.jpg?itok=xD8tKDyN)
![Ιδιαίτερο το σκηνικό στην παραλία της Λιας για την λαμπερή εκδήλωση της Omega](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/skiniko-omega-ekdilosi.jpg?itok=WVjzmE1q)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/omega-kerakia-paralia-mykonos.jpg?itok=hs9XAHdb)
Μεταξύ των καλεσμένων ήταν ο Πολ Γουέσλεϊ, ο 41χρονος ηθοποιός και πρώην μοντέλο που έγινε ευρύτερα γνωστός υποδυόμενος τον Stefan Salvatore στην τηλεοπτική σειρά «Τα ημερολόγια ενός βρικόλακα». O Γουέσλεϊ συνοδευόταν από τη σύντροφό του, το μοντέλο από τη Βραζιλία Νάταλι Κούκενμπεργκ.
![Ο ηθοποιός Πολ Γουέσλεϊ με την σύντροφό του Νάταλι Κούκενμπουργκ](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/paul-wesley-sintrofos-mykonos.jpg?itok=yungdRIi)
Μετά τη λαμπερή εκδήλωση, ο Τζορτζ Κλούνεϊ και οι υπόλοιποι καλεσμένοι απόλαυσαν το μενού του σεφ Τάσου Μαντή, το οποίο περιλάμβανε καλοκαιρινή σαλάτα, καπνιστό μαγιάτικο, μπακαλιάρο ποσέ και παγωτό κεράσι με τη συνοδεία ελληνικών κρασιών.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/menu-omega-piata-mykonos.jpg?itok=v1E8_f2b)
Στην εκδήλωση έδωσαν το «παρών» 200 δημοσιογράφοι απ' όλον τον κόσμο, μεταξύ των οποίων και απεσταλμένοι των αμερικανικών περιοδικών Vogue και Marie Claire, καθώς και πολλοί influencers.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/deipno-omega-piata.jpg?itok=M5g_G-uj)
Ανάμεσά τους η fashion director του Elle Spain, Λόρα Σομόζα, αλλά και ο creative director του περιοδικού Esquire, Νικ Σάλιβαν.