Το ταλέντο του ξεχείλιζε, η συγγραφική του πένα είχε πολλά να πει και η ευγενική ψυχή του ήταν πηγή φωτός και δύναμης για τους φίλους και τους συνεργάτες του: ο ηθοποιός Βαγγέλης Xατζηνικολάου δεν μένει πια εδώ.
Δύο από τα πρόσωπα που μοιράστηκαν δημόσια σπάνιες φωτογραφίες του Βαγγέλη Χατζηνικολάου και λόγια που εκφράζουν βαθιά θλίψη για τον χαμό του είναι η Ελένη Ράντου και ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος.
Ο Βαγγέλης Χατζηνικολάου υπήρξε φίλος και συνεργάτης της Ελένης Ράντου επί σειρά ετών: από το 2002 έως το 2005 στο έργο «Μαμά μην τρέχεις«, στην «Φιλουμένα Μαρτουράνο» το 2017, και στην διασκευή του έργου «Τζάσμιν».
Με τον Βασίλη Χαραλαμπόπουλο συνεργάστηκε στο θέατρο -στις παραστάσεις «Συρανό» (2016) και «Αχ αυτά τα φαντάσματα» (2013) και συνδέθηκε μαζί του με στενούς δεσμούς φιλίας.
Δείτε τις συγκινητικές αναρτήσεις της Ελένης Ράντου και του Βασίλη Χαραλαμπόπουλου, στο Βοvary.gr.