Σε εξέλιξη βρίσκεται το 15ο συνέδριο της Νέας Δημοκρατίας, από το οποίο δεν λείπει κανένας. Ούτε καν ο Πίνατ, ο πρωθυπουργικός σκύλος.
Σε ανάρτησή του στο Instagram, ο πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης, μοιράστηκε δύο φωτογραφίες του Πίνατ, του αδέσποτου σκύλου που υιοθέτησε το 2021, όταν επισκέφθηκε τη Φιλοζωική Ένωση Ηλιούπολης από το Μέγαρο Μαξίμου.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-04/kiriakos-mitsotakis-pinat-megaro-maximou.jpg?itok=PLARiq3H)
Η ανάρτηση του Κυριάκου Μητσοτάκη με τον Πίνατ
Στις φωτογραφίες αυτές, εικονίζονται ο πρωθυπουργός με τον Πίνατ, ο οποίος φοράει διαπιστευτήρια για το συνέδριο. Στη λεζάντα αναφέρει: «Έτοιμοι για την 2η μέρα του Συνεδρίου! ».
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-04/pinat-diapistefsi.jpg?itok=XjRtoXOm)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο