Τη βάφτιση του γιου τους πραγματοποίησαν το απόγευμα της Κυριακής 4 Ιουνίου ο επιχειρηματίας Τζίμης Σταθοκωστόπουλος και η σύζυγός του, Ιωάννα Σιαμπάνη.
Το μυστήριο τελέστηκε στον Ιερό Ναό Κωνσταντίνου και Ελένης στη Γλυφάδα με τους φίλους του ζευγαριού να δίνουν το «παρών» στο πλευρό των ευτυχισμένων γονιών.
![Ιωάννα Σιαμπάνη, Νίκος Οικονομόπουλος, Φώτης Σταθοκωστόπουλος και Τζίμης Σταθοκωστόπουλος](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/IMG_4606%20%28Custom%29.jpg?itok=9-V5Yrd9)
Νονός του νεοφώτιστου έγινε ο Νίκος Οικονομόπουλος, ο οποίος συνδέεται με στενή φιλία με το ζευγάρι, με τον δημοφιλή τραγουδιστή να ποζάρει χαμογελαστός στο φωτογραφικό φακό του NDP κρατώντας στην αγκαλιά του τον βαφτισιμιό του.
![Ο Νίκος Οικονομόπουλος με τον βαφτισιμιό του](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/IMG_4610%20%28Custom%29.jpg?itok=erD6iJUE)
Οι celebrities που έδωσαν το «παρών» στη βάφτιση
Ο μικρός πήρε το όνομα Φώτης από τον πατέρα του επιχειρηματία που έφυγε ξαφνικά από τη ζωή πριν από δύο χρόνια.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/IMG_4612%20%28Custom%29.jpg?itok=ZFGag5dd)
![Βασίλης Σταθοκωστόπουλος -Κωνσταντίνα Σπυροπούλου](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/IMG_4623%20%28Custom%29.jpg?itok=FdrF_4vr)
![Εντυπωσιακή η Κωνσταντίνα Σπυροπούλου, επέλεξε ένα φούξια φόρεμα](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/IMG_4616%20%28Custom%29.jpg?itok=zkF5q2Im)
Στο ευχάριστο γεγονός παρευρέθη πλήθος επωνύμων, μεταξύ αυτών ο ξάδελφος του Τζίμη Σταθοκωστόπουλου, Βασίλης, με τη σύζυγό του Κωνσταντίνα Σπυροπούλου.
![Κώστας Ματσίκας & Αμαρυλλίς με τον γιο τους](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/IMG_4603%20%28Custom%29_0.jpg?itok=6NLmLLhc)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/IMG_4614%20%28Custom%29.jpg?itok=AXAHzYbu)
![Νίκος Γεωργιάδης -Χριστίνα Αλούπη](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/IMG_4625%20%28Custom%29.jpg?itok=UPFWIDhx)
![Ελευθερία Ελευθερίου](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/IMG_4634%20%28Custom%29.jpg?itok=FSUGh72H)
Στη βάφτιση του μικρού Φώτη βρέθηκαν επίσης ο Νίκος Γεωργιάδης και η Χριστίνα Αλούπη, η Ελευθερία Ελευθερίου και η Αμαρυλλίς.
To μυστήριο ακολούθησε δεξίωση, με τον Νίκο Οικονομόπουλο να πιάνει το μικρόφωνο και, έχοντας στην αγκαλιά του το βαφτιστήρι του, να τραγουδά την επιτυχία του «Για κάποιον λόγο».
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-06/IMG_4637%20%28Custom%29.jpg?itok=zl6dt05G)