Η Χριστίνα Κοντοβά βάφτισε σήμερα το πρωί την κόρη της Έιντα Άμπιγκεϊλ, στο Νυμφαίο Φλώρινας, με νονά τη Σίσσυ Χρηστίδου.
Η Χριστίνα Κοντοβά ανάρτησε μάλιστα μια φωτογραφία στο λογαριασμό της στο Instagram, που δείχνει τη στολισμένη με πολύχρωμα λουλούδια κολυμπήθρα όπου βαφτίστηκε η ενός έτους κόρη της, Έιντα Αμπιγκέιλ, γράφοντας στη λεζάντα: «Πάντα άξια Σίσσυ Χρηστίδου».
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-06/xristina-kontova-vaftisi-kori-sissi-xristidou.jpg?itok=gVjzwDKx)
![Η στολισμένη με πολύχρωμα άνθη της κολυμπήθρας](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-06/xristina-kontova-kolimpithra-vaftisi.jpg?itok=U0gMORF0)
Στα λευκά Χριστίνα Κοντοβά και Σίσσυ Χρηστίδου
Ανάρτηση όμως έκανε και η νονά της μικρής, δημοσιεύοντας δύο φωτογραφίες. Στη μία εικονίζεται να κρατά αγκαλιά τη μικρή Έιντα και στην άλλη Σίσσυ Χρηστίδου και Χριστίνα Κοντοβά -αμφότερες φορώντας λευκά μακριά φορέματα- να δίνουν ένα φιλί στην Έιντα, η οποία φορούσε ένα ροζ, απαλό σύνολο. Στη λεζάντα της ανάρτησης, έγραψε: «Έιντα Αμπιγκέιλ – Πάντα δίπλα σου στο δρόμο για το φως. Χριστίνα Κοντοβά σ’ αγαπώ».
![Η νονά Σίσσυ Χρηστίδου με την μικρή Έιντα Αμπιγκέιλ](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-06/sissy-xristidoy-agkalia-aida-xristina-kontova.jpg?itok=XQtKNIcY)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-06/xristina-kontova-vaftisi-nona-xristidou.jpg?itok=820yPOg5)
Η βάφτιση ήταν να γίνει την περασμένη εβδομάδα
Υπενθυμίζεται πως η βάφτιση της μικρής ήταν να γίνει την περασμένη Δευτέρα, με το Μυστήριο όμως να αναβάλλεται καθώς η Σίσσυ Χρηστίδου νοσούσε από κορωνοϊό.
![Χριστίνα Κοντοβά και Σίσσυ Χρηστίδου](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-06/xristina-kontova-sissy-xristidou-vaftisi-lefka-foremata.jpg?itok=Ix0Cedb-)
Τελικά, η Χριστίνα Κοντοβά και ο Τζώνη Καλημέρης έκαναν ένα πάρτι για την κόρη τους Έιντα, μαζί με τους φίλους τους που είχαν πάει για τη βάφτιση.
Όπως είχε γράψει σε ανάρτησή της, η Χριστίνα Κοντοβά: «Σήμερα ήταν να βαφτίσουμε την Έιντα. Αλλά η ζωή είναι απρόβλεπτη…η νονά μας @sissychristidou είναι με Covid αλλά οι φίλοι μας έχουν έρθει… Και γιορτάσαμε την Έιντα. Αλλά η βάφτιση αναβλήθηκε. Γιατί ο ρόλος της νονάς είναι ιερός και η Έιντα φωνάζει “νονά” την Σίσσυ από τότε που φωνάζει “μαμά” εμένα. Κι αυτό δεν θα αλλάξει. Σήμερα μας ευλόγησε ο παπα-Γιάννης και μας διάβασε τον ύμνο της Αγάπης και μετά την γιορτάσαμε… Σύντομα θα γιορτάσουμε και την βάφτιση! Σας ευχαριστώ όλους 🙏🏻 @sissychristidou σε αγαπάμε και μας λείπεις».