Μια ξεχωριστή ημέρα είναι η σημερινή για τον Γιάννη Αντετοκούμπο καθώς ο αδερφός του, Αλεξ, έχει τα γενέθλιά του.
Έτσι, ο διεθνής φήμης μπασκετμπολίστας θέλησε να ευχηθεί και δημόσια στον αδερφό με μια ανάρτηση στο Instagram. Μάλιστα ο Γιάννης Αντετοκούμπο δημοσίευσε και κάποιες σπάνιες φωτογραφίες από την παιδική τους ηλικία.
«Xαρούμενα γενέθλια Άλεξ, σε αγαπάμε! Απόλαυσε τη μέρα», έγραψε στη λεζάντα της ανάρτησής του.
Αξίζει να σημειωθεί πως ο Γιάννης Αντετοκούμπο είναι το τρίτο από τα πέντε παιδιά της οικογένειας Αντετοκούμπο. Ο πρωτότοκος γιος τους είναι ο Φράνσις, που κάνει καριέρα ποδοσφαιριστή, και ακολουθούν ο Θανάσης, ο Γιάννης, ο Κώστας και ο Αλέξης.
Δείτε τις φωτογραφίες:
Ο βενιαμίν της οικογένειας, ο Αλέξης, έκλεισε τα 20 του χρόνια.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-08/giannis-alex1.jpg?itok=FPpqSZ5V)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-08/giannis-alex2.jpg?itok=-y2rXMlm)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο