Μόνο λίγο καιρό ξαποσταίνει η Ελένη Μενεγάκη, που όπως φαίνεται από την δραστηριότητά της στο Instagram, επέστρεψε και πάλι στη δουλειά.
Όχι, η απόφασή της να αποχωρήσει από τον Alpha και για την ώρα, από την τηλεόραση γενικότερα, δεν αλλάζει. Έπειτα από 15 χρόνια στον αέρα του σταθμού (και 30 στην τηλεόραση γενικότερα), η Ελένη Μενεγάκη αποχαιρέτισε μεγαλοπρεπώς τους τηλεθεατές τον περασμένο Ιούνιο.
![Καρέ από τα γυρίσματα του νέου σποτ της Ελένης Μενεγάκη](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/eleni-menegaki-monitor.jpg?itok=smz_fb1k)
Ξανά μπροστά στις κάμερες η Ελένη Μενεγάκη
Σε ανάρτησή της ωστόσο στο Instagram το Σάββατο, η Ελένη Μενεγάκη βρέθηκε και πάλι στον φυσικό της χώρα, εκείνον δηλαδή μπροστά από τις κάμερες. «Φώτα... κάμερες... πάμε!» έγραψε η ίδια στο Instagram, ποστάροντας μια σειρά από εντυπωσιακές φωτογραφίες από τα νέα της γυρίσματα.
Η Ελένη Μενεγάκη επέστρεψε
Την Πέμπτη η Ελένη Μενεγάκη ενημέρωνε τους ακολούθους της στο Instagram πως άφηνε την αγαπημένη της Άνδρο και επέστρεφε στην Αθήνα.
Όπως φαινεται από επόμενες αναρτήσεις της, η παρουσιάστρια βρίσκεται και πάλι στην πρωτεύουσα για τις ανάγκες των γυρισμάτων νέου διαφημιστικού σποτ, του οποίου και θα είναι το κεντρικό πρόσωπο.
![Η Ελένη Μενεγάκη μπροστά σε γρίλιες από όπου περνούν αχτίδες φωτός](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/eleni-menegaki-instagram-photo-shooting-grilies.jpg?itok=I4Ph4ssK)
Η Ελένη Μενεγάκη έχει εδώ και χρόνια συνεργασία με μεγάλη εταιρία ομορφιάς και αυτό θα είναι ένα ακόμη από μια σειρά διαφημιστικών που έχει γυρίσει κατά το παρελθόν η παρουσιάστρια για την τηλεόραση.
![Μια ακόμη λήψη από το διαφημιστικό που ετοιμάζει η Ελένη Μενεγάκη](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/eleni-menegaki-kontino-instagram.jpg?itok=eKxy2o2f)