Basket League: «Μονόλογος» του Λαυρίου και διπλό στη Λάρισα με 66-75 [βίντεο] - iefimerida.gr

Basket League: «Μονόλογος» του Λαυρίου και διπλό στη Λάρισα με 66-75 [βίντεο]

Φάση από το Λάρισα-Λαύριο
Φάση από το Λάρισα-Λαύριο/ Φωτογραφία: Intime news

Με επιμέρους σκορ 9-25 στην 4η περίοδο, το Λαύριο επικράτησε με 66-75 της Λάρισας στο κλειστό της Νεάπολης, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Basket League.

Oι Θεσσαλοί παρέμεναν στη διεκδίκηση της νίκης επί 30 λεπτά, αλλά η πιεστική άμυνα των παικτών του Χρήστου Σερέλη… τους μπλόκαρε και δεν κατάφεραν να βρουν απαντήσεις. Αυτή ήταν η 2η νίκη για τους φιλοξενούμενους, ενώ με τη 2η ήττα τους συμβιβάστηκαν οι παίκτες του Νίκου Παπανικολόπουλου.

Οι Κάρτερ (19 πόντοι, 4 ασίστ) και Γερομιχαλός (13 πόντοι, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ) ξεχώρισαν για το Λαύριο, ενώ η Λάρισα είχε κορυφαίους τους Χάντσον (20 πόντοι), Θριτ (15 πόντοι, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ) και Κρουμπάλι (12 πόντοι, 10 ριμπάουντ).

Τα δεκάλεπτα: 20-13, 38-35, 57-50, 66-75

ΛΑΡΙΣΑ (Νίκος Παπανικολόπουλος): Ουάσινγκτον 8 (1), Χάντσον 20 (3), Θριτ 15 (2), Κρουμπάλι 12, Ζάρας 5 (1), Τσαϊρέλης 2, Βισσαρίου, Σπυρόπουλος, Σαχπατζίδης, Σπαν 4, Καράμπελας

ΛΑΥΡΙΟ (Χρήστος Σερέλης): Λιούις 9, Κάρτερ 19 (3), Μουράτος 9 (1), Κακλαμανάκης 7, Γκόινς 2, Νικολαϊδης, Σμιθ 2, Αμινού 6, Περσίδης 8 (1), Γερομιχαλός 13 (1)