Ξέσπασαν στο τέλος οι Μπακς του Αντετοκούνμπο -Νίκη με 121-99 επί του Ορλάντο - iefimerida.gr

Ξέσπασαν στο τέλος οι Μπακς του Αντετοκούνμπο -Νίκη με 121-99 επί του Ορλάντο

Ο Αντετοκούνμπο σουτάρει μπροστά σε τρεις παίκτες του Ορλάντο
Εντυπωσιακή εμφάνιση στο τέταρτο 12λεπτο για τους Μπακς του Αντετοκούνμπο επί του Ορλάντο / Φωτογραφία: AP

Παίζοντας εξαιρετικά στο τέταρτο 12λεπτο, οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο έφτασαν στη νίκη επί των Ορλάντο Μάτζικ με σκορ 121-99.

Η ομάδα του Ορλάντο έβαλε δύσκολα στους Μπακς που δεν μπορούσαν να ξεφύγουν στο σκορ. Αυτό άλλαξε στην τελευταία περίοδο, όπου με ένα επί μέρους σκορ 35-17, ο Greek Freak και η παρέα του έφτασαν στη νίκη.

Ο Αντετοκούνμπο σημείωσε 22 πόντους, με τους περισσότερους να έρχονται στο δεύτερο ημίχρονο, εκεί δηλαδή που τον χρειαζόταν η ομάδα του. Οι 22 πόντοι ήρθαν με 8/16 σουτ (2 τρίποντα) και 4/7 βολές. Εμεινε χαμηλά στα ριμπάουντ (6), ενώ είχε 4 ασίστ, ένα κλέψιμο, 2 κοψίματα και 4 λάθη σε κάτι παραπάνω από 27 λεπτά. Ηταν πάντως ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του, ενώ συμμετοχή είχε και ο αδερφός του στο παιχνίδι. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο σε 10 λεπτά σημείωσε 2 πόντους με 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ.