Ο Τσιτσιπάς πήρε ρεβάνς από τον Κοκκινάκη και ισοφάρισε για τη Μεικτή Ευρώπης στο Laver Cup - iefimerida.gr

O Στέφανος Τσιτσιπάς στο Laver Cup
O Στέφανος Τσιτσιπάς ξεκίνησε με νίκη στο Laver Cup / Φωτογραφία: twitter, laver cup

O Στέφανος Τσιτσιπάς έκανε το 1-1 για την ομάδα της Ευρώπης κόντρα στη Μεικτή Κόσμου για το Laver Cup, το οποίο ξεκίνησε σήμερα στο Βερολίνο.

Ο Τσιτσιπάς επικράτησε με 2-0 σετ του Θανάση Κοκκινάκη και μάλιστα εύκολα (6-1, 6-4), παίρνοντας και μία άτυπη ρεβάνς για την ήττα του στο US Open.

Ο Τσιτσιπάς, πιο χαλαρός σε σχέση με τα προηγούμενα τουρνουά, έπαιξε πολύ καλό τένις και επιβλήθηκε εύκολα του Ελληνοαυστραλού, παίρνοντας μάλιστα προβάδισμα με 5-0 στο πρώτο σετ.

Νωρίτερα, ο Κάσπερ Ρουντ είχε χάσει από τον Αργεντινό Σερουντόλο κι έτσι η σειρά των δύο ομάδων είναι στο 1-1.