Στις 2 το μεσημέρι ξεκίνησε η τελική έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων και η Ελληνική αποστολή βρίσκεται ήδη στο στάδιο.
Σήμερα ξεκινάνε επίσημα οι Ολυμπιακοί αγώνες του Τόκιο. Αυτή την ώρα πραγματοποιείται η τελετή έναρξης και η Ελληνική αποστολή βρίσκεται ήδη στο στάδιο. Η χώρα μας εκπροσωπείται από 83 αθλητές και αθλήτριες.
Όπως συμβαίνει σε όλους του Ολυμπιακούς αγώνες , η ελληνική αποστολή θα παρελάσει πρώτη με σημαιοφόρους την Άννα Κορακάκη και τον Λευτέρη Πετρούνια. Μάλιστα η Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή μοιράστηκε ορισμένες φωτογραφίες λίγο πριν η αποστολή αναχωρήσει από το ξενοδοχείο.
Δείτε τις σχετικές φωτογραφίες
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-07/ellada-1.jpg?itok=5y-U2sJP)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-07/ellada2.jpg?itok=9MyPURmN)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-07/petrounias-23-7.jpg?itok=yp1iNQV2)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο