Super League: Ανετο πέρασμα του Ολυμπιακού από την Κρήτη κόντρα στον ΟΦΗ (1-3) - iefimerida.gr

Super League: Ανετο πέρασμα του Ολυμπιακού από την Κρήτη κόντρα στον ΟΦΗ (1-3)

Οι παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν
Οι παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν / Φωτογραφία: INTIME NEWS

Άνετα πέρασε από την Κρήτη ο Ολυμπιακός, επικρατώντας 1-3 του ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ για την 9η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Γρήγορα ξεπέρασε την εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΟΚ η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς, που εμφανίστηκε σαφώς βελτιωμένη στην Κρήτη. Οι ερυθρόλευκοι μπαίνοντας δυνατά στο ματς κατόρθωσαν να φτάσουν σε μια άνετη επικράτηση.

Ο Κώστας Φορτούνης άνοιξε το σκορ μόλις στο 10' με πέναλτι που κέρδισε ένα λεπτό νωρίτερα ο Αχμέντ Χασάν. Το 2-0 έκανε στο 28' ο Λαζάρ Ραντζέλοβιτς, που επέστρεψε στο αρχικό σχήμα μετά από καιρό. Στην επανάληψη, ο Κώστας Φορτούνης χτύπησε και πάλι με ωραίο σουτ στο 61' διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Στην τελευταία φάση του αγώνα μείωσε ο Δεληγιαννίδης με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΟΦΗ-Ολυμπιακός 1-3

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Γουάιλι, Δεληγιαννίδης, Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Βαφέας (46' Γιαννούλης), Κοροβέσης, Βίκτορ (80' Νάστος), Σακόρ (46' Βαζ), Στάικος (71' Σουρνάκης), Ναμπί (85' Μπράουν), Νοικοκυράκης

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Αλέν (87' Καραργύρης)- Τοροσίδης, Μπα, Παπαδόπουλος, Γκασπάρ (88' Μαρτίνης)- Μπουχαλάκης, Καφού - Λοβέρα (87' Σουρλής), Φορτούνης, Ραντζέλοβιτς - Χασάν (25' Αραμπί, 80' Μπρούνο)