Super League: «Πάτησε» τον Παναιτωλικό με 5-1 ο Αρης - iefimerida.gr

Super League: «Πάτησε» τον Παναιτωλικό με 5-1 ο Αρης

Πανηγυρίζουν οι παίκτες του Αρη
Πανηγυρίζουν οι παίκτες του Αρη/ Φωτογραφία: Initme news

Ο Αρης ισοπέδωσε με 5-1 τον Παναιτωλικό στο Χαριλάου για την 7η αγωνιστική της Super League επιστρέφοντας στις νίκες μετά την ισοπαλία με τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Μάλιστα, οι Θεσσαλονικείς ήταν μπροστά με 4-0 στο σκορ από το ημίχρονο κιόλας. Ο Καμαρά άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 18ο λεπτό, ενώ ο ίδιος έδωσε ασιστ στον Μπερτόλιο για να κάνει εκείνος το 2-0 στο 34ο λεπτό. Ο 26χρονος σέντερ φορ του Αρη μάλιστα δεν σταμάτησε εκεί καθώς στο 37' έδωσε ασιστ και στον Σούντγκρεν για το 3-0. Ωστόσο, δεν επέλεξε να πάρει το δεύτερο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του καθώς την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπρούνο Γκάμα που σκόραρε από τα 11 βήματα.

Με την έναρξη της επανάληψης, στο 52' ο Εντιαγέ ανέβασε ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ, πριν μειώσει για τους φιλοξενούμενους ο Βέργος στο 67'. Στο 80' ο Χουάν Ιτούρμπε αστόχησε στο τρίτο πέναλτι που κέρδισε στον αγώνα ο Αρης.

Αρης-Παναιτωλικός 5-1

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Σούντγκρεν, Γκάνεα, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Τζέγκο, Εντιαγέ (60’ Σάσα), Μπερτόγλιο (59’ Ιτούρμπε), Γκάμα (60’ Μαντσίνι), Ματέο (83’ Ματίγια), Καμαρά (83’ Μάνος).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Μελίσσας, Λούι (46’ Αποστολάκης), Κορνέλιους, Μαλής (89’ Μπακαδήμας), Αντούνες, Βαρόνε (22’ Χρ. Μπελεβώνης), Φλόρες, Μόρσεϊ, Τσιγγάρας, Ντουάρτε, Βέργος (71’ Καρέλης) .