Super League: Εφυγε με το διπλό (1-3) από τον Βόλο η ΑΕΚ [βίντεο] - iefimerida.gr

Super League: Εφυγε με το διπλό (1-3) από τον Βόλο η ΑΕΚ [βίντεο]

Ο Τσούμπερ σκόραρε ξανά για την ΑΕΚ
Ο Τσούμπερ σκόραρε ξανά για την ΑΕΚ/ Φωτογραφία: INTIME NEWS

Εφυγε με το διπλό από τον Βόλο η ΑΕΚ καθώς επικράτησε στο Πανθεσσαλικό με 3-1 για την 7η αγωνιστική της Super League σε έναν πολύ σημαντικό αγώνα για εκείνη βαθμολογικά.

Παρότι ο Βόλο είχε την ευκαιρία να μπει από νωρίς οδηγός στο ματς, ο Ρεγκατέν αστόχησε σε πέναλτι στο 40ο λεπτό καθώς γλίστρησε κατά την εκτέλεση στέλνοντας τη μπάλα ψηλά άουτ. Μετά από αυτή τη φάση, οι «κιτρινόμαυροι» αντέδρασες και κατάφεραν να βρουν δίχτυα δύο φορές πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξε στο 42' ο Καρίμ Ανσαριφάρντ μετά από ασίστ στου Στίβεν Τσούμπερ, ενώ στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους, ο Ελβετός εξτρέμ σκόραρε για να διπλασιάσει τα τέρματα της Ενωσης. Ο Βόλος μείωσε στο 79' με σουτ του Ρέινερ που κόντραρε στον Βράνιες και κατέληξε στα δίχτυα. Ως το τέλος πάντως, η Ενωση έλεγξε τον αγώνα και έφυγε από τη Μαγνησία με ένα πολύ σημαντικό τρίποντο. Στην τελευταία φάση της αναμέτρησης, όπως έγινε και στο ημίχρονο, ο Τσούμπερ έδωσε ακόμα μια ασιστ, αυτή τη φορά στον Εχσάν Χατζισαφί που έκανε το 3-1.

Βόλος-ΑΕΚ 1-3

ΒΟΛΟΣ (Αμπασκάλ): Κλέιμαν, Πουρίτα (45΄+1 Ρινέρ Ζαν-Πιερ), Ρομέρο, Φεράρι, Γκρίλο, Τσοκάνης, Μπαριέντος (77΄ Νίνης), Ρεγκατίν (68΄ Ροσέρο), Φερνάντες, Φαν Φερτ, Μπαρτόλο

ΑΕΚ (Γιαννίκης): Στάνκοβιτς, Ρότα, Βράνιες, Μήτογλου, Μοχαμάντι, Σιμόες (77΄ Σάκχοφ), Σιμάνσκι, Μάνταλος (66΄ Λε Ταλέκ), Τσούμπερ, Άμραμπατ (90'+2 Χατζισαφί), Ανσαριφάρντ (66΄ Γκαρσία).