Super League: Πώς διαμορφώνεται η βαθμολογία μετά την πρώτη αγωνιστική των πλέι οφ - iefimerida.gr

Ο Πέτρος Μάνταλος στο Παναθηναϊκός - ΑΕΚ
Ο Πέτρος Μάνταλος στο Παναθηναϊκός - ΑΕΚ / Φωτογραφία: ΙΝΤΙΜΕ

Ολοκληρώθηκε η πρώτη αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο χρονικά ματς της ημέρας επικράτησε δύσκολα του Άρη με 2-1, με τον Σισέ να αναδεικνύεται MVP καθώς πέτυχε το ένα γκολ των «ερυθρόλευκων» ενώ κέρδισε και το πέναλτι του οποίου την εκτέλεση ανέλαβε με επιτυχία ο Ελ Αραμπί.

Ο Παναθηναϊκός και η ΑΕΚ έμειναν ισόπαλοι στο 1-1 στο αθηναϊκό ντέρμπι, με την «Ένωση» να μη μπορεί να μετατρέψει σε γκολ τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε.

Στη Θεσσαλονίκη, ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε κόντρα στον αξιόμαχο ΠΑΣ Γιάννινα , εν τέλει όμως πήρε τη νίκη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Άκπομ.

Πώς διαμορφώνεται η βαθμολογία στα πλέι οφ της Super League μετά τα σημερινά αποτελέσματα: