Super League 2: Νίκη του Ολυμπιακού Β' κόντρα στον Γιούχτα με 3-1, σκόραρε ο Μπρίνιτς - iefimerida.gr

Ολυμπιακός Β'-Γιούχτας, Super League 2
Ολυμπιακός Β'-Γιούχτας, Super League 2 / Φωτογραφία: Eurokinissi

Ο Ολυμπιακός Β' επικράτησε με σκορ 3-1 του Γιούχτα, για τη Super League 2.

Ο Κωστούλας άνοιξε (20') με σουτ τις αποστάσεις στο σκορ, επτά λεπτά αργόετρα ο Μπα με πέναλτι διπλασίασε το προβάδισμα για τους «ερυθρόλευκους», ενώ στο 53ο λεπτό ο Μπρίνιτς (ο οποίος κατέβηκε από την πρώτη ομάδα για να πάρει αγωνιστικά λεπτά), επίσης με σουτ αύξησε τη διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Θα μπροούσε να γίνει μεγαλύτερη, αλλά ο Μαρίνος αστόχησε-άουτ- στο 75ο λεπτό σε εκτέλεση πέναλτι, πριν ο Λώλης στο 81' μειώσει για τον Γιούχα, διαμορώνοντας το τελικό σκορ.

Tο πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2: