Serie A: Στο φινάλε πήρε τον βαθμό η Ιντερ από την Ρόμα (2-2) - iefimerida.gr

Serie A: Στο φινάλε πήρε τον βαθμό η Ιντερ από την Ρόμα (2-2)

Φάση από το Ρόμα - Ιντερ
Ισόπαλες έμειναν Ιντερ και Ρόμα στο ντέρμπι της βραδιάς στην Serie A / Φωτογραφία: AP

Δύο λεπτά πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο, η Ιντερ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας από την Ρόμα (2-2) στο ένα από τα δύο μεγάλα ντέρμπι της αγωνιστικής στην Serie A.

Η ομάδα του Μιλάνου αν και προηγήθηκε από το 15’ με τον ντε Βρις, βρέθηκε πίσω στο σκορ με τα τέρματα των Σπινατσόλα (45’) και Μχιταριάν (57’). Ο Λουκάκου ωστόσο ευστόχησε στο πέναλτι που εκτέλεσε και διατήρησε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας την Ιντερ, με την Λάτσιο ωστόσο να μπορεί να την ξεπεράσει, αν κερδίσει την Γιουβέντους στο μεγάλο ντέρμπι που θα γίνει το βράδυ της Δευτέρας.

Serie A: Τα αποτελέσματα της 34ης αγωνιστικής

• Βερόνα – Αταλάντα 1-1
  • Κάλιαρι- Σασουόλο 1-1
  • Μίλαν – Μπολόνια 5-1
  • Πάρμα – Σαμπντόρια 2-3
  • Μπρέσια- Σπαλ 2-1
  • Φιορεντίνα – Τορίνο 2-0
  • Τζένοα – Λέτσε 2-1