Serie A: Δύσκολα η Γιουβέντους 3-1 τη Σασουόλο - iefimerida.gr

Serie A: Δύσκολα η Γιουβέντους 3-1 τη Σασουόλο

Φάση από το Γιουβέντους - Σασουόλο
Δύσκολη νίκη για την Γιουβέντους επί της Σασουόλο / Φωτογραφία: AP

Πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα (3-1) η Γιουβέντους επικράτησε της Σασουόλο για την 17η αγωνιστική της Serie A.

Για να φτάσει στη νίκη η «Μεγάλη Κυρία» χρειάστηκε αρχικά η αποβολή του Ομπιάνγκ στην λήξη του ημιχρόνου και ένα γκολ του Ράμσεϊ στο 82’. Αρχικά η Γιουβέντους προηγήθηκε με τον Ντανίλο στο 50’, όμως ο Ντεφρέλ στο 58’ ισοφάρισε παρά το γεγονός ότι η ομάδα του έπαιζε με παίκτη λιγότερο. Το γκολ του Ράμσεϊ όμως έδωσε και πάλι προβάδισμα στην περσινή πρωταθλήτρια, ενώ ο Ρονάλντο σκόραρε στις καθυστερήσεις για το τελικό 3-1. Ετσι παρέμεινε στο -7 από την πρωτοπόρο Μίλαν, έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο.

• Κροτόνε 9

*Γιουβέντους, Αταλάντα, Νάπολι, Σαμπντόρια, Ουντινέζε και Σπέτσια έχουν ένα ματς λιγότερο