Serie A: Δεν πήγε στο Τορίνο για το ματς με την Γιουβέντους η Νάπολι λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού - iefimerida.gr

Παίκτες της Γιουβέντους κάνουν βόλα εντός γηπέδου κρατώντας ομπρέλες
Αδίκως πήγαν οι παίκτες της Γιουβέντους στο γήπεδο καθώς δεν εμφανίστηκε ποτέ η Νάπολι / Φωτογραφία: AP

Η Νάπολι έκανε πράξη αυτό που έλεγε εδώ και μερικά 24ωρα και δεν ταξίδεψε στο Τορίνο για το παιχνίδι με την Γιουβέντους.

Οι Ναπολιτάνοι μετά την εμφάνιση κρουσμάτων κορωνοϊού, δεν εμφανίστηκαν στο γήπεδο, με τους παίκτες της Γιουβέντους και τους διαιτητές να περιμένουν υπομονετικά εντός αγωνιστική χώρου για 45 λεπτά, όπως προβλέπει και ο κανονισμός. Πλέον, η ομάδα του Κώστα Μανωλά χάνει το ματς στα χαρτιά με 3-0 και θα της αφαιρεθεί ένας βαθμός.

Στο άλλο ντέρμπι της αγωνιστικής, Λάτσιο και Ιντερ έμειναν ισόπαλες 1-1 σε ένα επεισοδιακό ματς που είχε δύο αποβολές. Σημαντικές νίκες με 1-0 πέτυχαν Μπενεβέντο και Πάρμα επί των Μπολόνια και Βερόνα αντίστοιχα. Τέλος, η Αταλάντα ήταν καταιγιστική για ένα ακόμη ματς και διέλυσε με 5-2 την Κάλιαρι, ενώ η Μίλαν με ένα ξέσπασμα σε ένα 20λεπτο, έφτασε στη νίκη με 3-0 επί της Σπέτσια.