Ένας ψυχωμένος Άρης έκαμψε την αντίσταση της ΑΕ Λεμεσού και προκρίθηκε στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League.
Η «λευκή» ισοπαλία στο «Κλεάνθης Βικελίδης» δεν πτόησε τον Άρη, που πέρασε νικηφόρα από την Κύπρο απέναντι στην ΑΕ Λεμεσού και προκρίθηκε στο γ΄ προκριματικό γύρο του Europa League, όπου θα αντιμετωπίσει τη νορβηγική Μόλντε. Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη επικράτησε με 1-0, χάρις στο πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ντιγκινί, στο 14ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, καθώς στο 83΄ αποβλήθηκε (με δεύτερη κίτρινη κάρτα) ο Γκοντάλ.
![φίλοι Αρη](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/filoi-arh.jpg?itok=86yxLN2Z)
Διαβάστε το LIVE του αγώνα από το iefimerida.gr
Οι συνθέσεις στο ΑΕΛ - Άρης
ΑΕΛ: Βοζίνια, Γκαστανιάγα, Α. Τεϊσέιρα, Γκοντάλ, Ν. Τεϊσέιρα (65' Ζαρσίνιο), Γουίλερ (52' Αβραάμ), Αντάμοβιτς, Ζντραφκόφσκι, Αγκάνοβιτς, Γκαζαριάν, Χουράδο (52' Κάρλος).
ΑΡΗΣ: Κουέστα, Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ρόουζ, Κόρχουτ, Μπάσα, Ματίγια, Φετφατζίδης, Λάρσον (61' Λάρσον), Ντιγκινί, Ιντέγε (86' Μαρτίνες).
![Σάββας Παντελίδης](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/sabbas-pantelidis.jpg?itok=gFWlpxwY)