Ολυμπιακός-Πανσερραϊκός 2-0: Μάζεψε τους πρώτους τρεις βαθμούς της σεζόν -Ντεμπούτο για Σκάρπα - iefimerida.gr

Ολυμπιακός-Πανσερραϊκός, Super League
Ολυμπιακός-Πανσερραϊκός, Super League / Φωτογραφία: Eurokinissi

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 2-0 του Πανσερραϊκού στο άδειο λόγω τιμωρίας «Γεώργιος Καραϊσκάκης», για την 1η αγωνιστική της Super League.

Η αποβολή του Χάγιεκ μόλις στο 4ο λεπτό για φάουλ στον Μπιέλ που έβγαινε σε θέση τετ α τετ έκανε πιο απλά τα πράγματα για τους Πειραιώτες.

Η αποβολή του Χάγιεκ / Φωτογραφία: Eurokinissi

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν στο 54' με πέναλτι, αλλά ο Άλεξιτς σημάδεψε το δοκάρι του Πασχαλάκη.

Ο Μπιέλ με ωραίο πλασέ στο 63' έκανε το 1-0 και... ξεάγχωσε την ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ, πριν ο Ελ Αραμπί μετατρέψει σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο Φορτούνης στο 87'.

Ντεμπούτο για τους «ερυθρόλευκους» έκανε ο Σκάρπα, ο οποίος πήρε τη θέση του Μασούρα στο δεύτερο ημίχρονο.