NBA: Με «37άρη» Γιάννη Αντετοκούνμπο οι Μπακς επικράτησαν των Μπλέιζερς [βίντεο] - iefimerida.gr

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σε προσπάθειά του από το ματς των Μπακς με τους Μπλέιζερς / Φωτογραφία: ΑΡ

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να επιστρέφει στις εντυπωσιακές εμφανίσεις, οι Μιλγουόκι Μπακς, επικράτησαν των Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς με 119-111 και έφθασαν στις 12 νίκες, έναντι μόλις τεσσάρων ηττών, στο φετινό πρωτάθλημα του ΝΒΑ.

Σε 35 λεπτά συμμετοχής, ο Ελληνας άσος, σημείωσε 37 πόντους, «μάζεψε» επτά ριμπάουντ, «μοίρασε» έξι ασίστ, έκανε δύο κλεψίματα, ένα λάθος και τρία φάουλ, ενώ κέρδισε και οκτώ φάουλ από τους αντιπάλους του.

Παράλληλα, ο Μπρουκ Λόπεζ ήταν πολύ καλός στα αμυντικά του καθήκοντα, ενώ σημαντική βοήθεια προσέφερε ο Γκρέισον Αλεν με 17 πόντους. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα και το φετινό ντεμπούτο του Πατ Κόνατον με επτά πόντους σε 15,5 λεπτά.

Από τους Μπλέιζερς ξεχώρισαν ο Σάϊμονς με 29 πόντους και οι Γκραντ και Χαρτ, οι οποίοι σημείωσαν 18 και 17 πόντους, αντίστοιχα.

Επόμενος αντίπαλος των Μπακς είναι οι Σικάγο Μπουλς, τα ξημερώματα της Πέμπτης (03:00) στο Fiserv Forum.