NBA: Δύσκολη νίκη για τους Μπακς (133-129 τους Μπουλς), που προβλημάτισαν και πάλι - iefimerida.gr

O Γιάννης Αντετοκούνμπο εκτελεί βολή
O Γιάννης Αντετοκούνμπο / Φωτογραφία: AP

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πραγματοποιεί άλλη μια σπουδαία εμφάνιση, οι Μπακς επικράτησαν δύκολα των Μπουλς με 133-129 στην παράταση (κ.ά. 118-118) στον πρώτο τους αγώνα μετά τον αποκλεισμό από το In-Season Tournament του NBA.

Με αυτή τη νίκη τα «ελάφια» ανέβηκαν στο 16-7 και παραμένουν στη δεύτερη θέση της Ανατολής, μαζί με το Ορλάντο, ενώ αντίθετα οι Μπουλς, που προέρχονταν από τέσσερις διαδοχικές νίκες, έπεσαν στο 9-15.

Ο «Giannis» ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 32 πόντους (9/13 δίποντα, 14/18 βολές), 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 λάθη σε 41 λεπτά συμμετοχής.

Από εκεί και πέρα οι Μαλίκ Μπίσλι και Μπρουκ Λόπεζ είχαν από 19 πόντους ενώ 13 πόντους και 13 ριμπάουντ πρόσθεσε ο Κρις Μίντλετον. Στα ρηχά ο Ντέιμιαν Λίλαρντ, που είχε 14 πόντους (3/17 σουτ) και 9 ασίστ.

Για τους «ταύρους» ο ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν έκανε μεγάλο ματς και σταμάτησε στους 41 πόντους (11 ασίστ) ενώ 33 είχε ο Κόμπι Γουάιτ και 14 πόντους με 10 ριμπάουντ ο Νίκολα Βούτσεβιτς.

Επόμενος αντίπαλος των Μπακς οι Ιντιάνα Πέισερς, τα ξημερώματα της Πέμπτης (03:00) στο Fiserv Forum του Μιλγουόκι.