Nations League: Η Αγγλία έβγαλε αντίδραση μετά το «χαστούκι» από την Ελλάδα, νίκησε 3-1 τη Φινλανδία - iefimerida.gr

Φινλανδία-Αγγλία, Nations League
Φινλανδία-Αγγλία, Nations League / Φωτογραφία: X

Με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή της σε σχέση με τον αγώνα εναντίον της Ελλάδας, η Αγγλία εμφάνισε πολύ καλύτερη αγωνιστική εικόνα και πέρασε εύκολα από το Ελσίνκι με 3-1 επί της Φινλανδίας για το Nations League.

Ο Τζακ Γκρίλις στο 18', ο Τρεντ Αλεξάντερ-Άρνολντ με απευθείας φάουλ στο 74' και ο Ντέκλαν Ράις στο 84' χάρισαν τη νίκη στα «Τρία Λιοντάρια» που παραμένουν στο «κυνήγι» της εθνικής μας για την πρώτη θέση του Β' ομίλου στη Β' κατηγορία του Nations League.

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Βόρεια Μακεδονία στο Ερεβάν με 2-0 επί της Αρμενίας, εξασφαλίζοντας ουσιαστικά την πρώτη θέση του ομίλου της στη League C. Και τα δύο γκολ σημειώθηκαν στο τελευταίο 20λεπτο με τους Μιόφσκι και Αλίμι. Ματς-θρίλερ έγινε στη Βαντούζ του Λιχτενστάιν (League D) όπου οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων εναντίον του Γιβραλτάρ, όμως ο γκολκίπερ Μπέντα απέκρουσε την εκτέλεση του Χάσλερ.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το πλήρες πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής του Nations League: