Nations League: Στις καθυστερήσεις η Σλοβενία 2-1 το Κόσοβο -Νίκες για Βέλγιο και Ιταλία - iefimerida.gr

Ο Ντε Μπρόινε ανάμεσα σε δύο παίκτες της Αγγλίας
Το Βέλγιο κέρδισε εύκολα την Αγγλία στο Nations League / Φωτογραφία: AP

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Σλοβενία κέρδισε το Κόσοβο με 2-1 και διατήρησε την πρωτιά στον όμιλο της εθνικής μας ομάδας στο Nations League.

Ακόμη και το 1-1 δεν θα ήταν αρνητικό αποτέλεσμα για την Σλοβενία που θα ερχόταν ούτως ή άλλως στην Αθήνα για δύο αποτελέσματα, ωστόσο διατήρησε αυτό το +2 από το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, χάρη στο γκολ του Ιλισιτς με πέναλτι στο 90+4’. Νωρίτερα, το Κόσοβο είχε προηγηθεί με τον Μουκίρι στο 58’, ενώ ισοφάρισε ο Κούρτιτς στο 63’.

Στην League Α και τα δύο μεγάλα ντέρμπι, το Βέλγιο επικράτησε εύκολα με 2-0 της Αγγλίας, χάρη σε δύο γρήγορα γκολ των Τίλεμανς (10’) και Μέρτενς (24’), ενώ με το ίδιο σκορ (2-0) η Ιταλία επικράτησε της Πολωνίας (27’ πεν, Ζορζίνιο, 84’ Μπεράρντι).

Nations League: Τα αποτελέσματα της βραδιάς και οι βαθμολογίες