Περίπου 500 οπαδοί της ΑΕΚ βρέθηκαν στο αεροδρόμιο «Ελ Βενιζέλος» για να υποδεχτούν τους παίκτες της ομάδας μπάσκετ, που κατέκτησε το κύπελλο Ελλάδος.
Η ομάδα του Μάκη Αγγελόπουλου επικράτησε στον τελικό του κυπέλλου του Προμηθέα με 61-57 στα «Δύο Αοράκια» και κατέκτησε έναν ακόμη τίτλο, με τους Ενωσίτες οπαδούς να πηγαίνουν στο αεροδρόμιο και να τους υποδέχονται.
![Οπαδοί ΑΕΚ μπροστά σε ΜΑΤ με το πούλμαν της ομάδας μπάσκετ](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/opadoi-aek-poulman-mat.jpg?itok=39OAJUh6)
Eurokinissi, ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ
Υπό το βλέμμα των ΜΑΤ, οι οπαδοί της ΑΕΚ άναψαν καπνογόνα και φώναξαν συνθήματα, αποθεώνοντας τους Ματσιούλις, Ζήση, αλλά και τον Μάκη Αγγελόπουλο, φωνάζοντας τα ονόματά τους.
![Οπαδοί της ΑΕΚ ανάβουν καπνογόνα μπροστά στο πούλμαν της ομάδας μπάσκετ](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/opadoi-kapnogona-poulman-aek.jpg?itok=YyLeFnzc)
Η αποστολή της Ενωσης προσγειώθηκε στο αεροδρόμιο στις 23:00, με τους οπαδούς της να αποθεώνουν τους παίκτες της για την νέα κατάκτηση ενός τίτλου, του τέταρτου στα τελευταία τρία χρόνια.
![Παίκτες της ΑΕΚ κρατάνε το κύπελλο μέσα στο πούλμαν](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/aek-paiktes-poulman-kypello.jpg?itok=7_2suu8J)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο