Κηφισιά-Λαμία 1-1: Δίκαιη ισοπαλία με δύο γκολάρες στο τέλος -Ένας βαθμός τις χωρίζει στον πίνακα - iefimerida.gr

Φάση από το Κηφισιά - Λαμία
Ισόπαλες έμειναν Λαμία και Κηφισιά / Φωτογραφία: ΘΑΝΑΣΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI

Επειτα από ένα μέτριο ματς στη μεγαλύτερη διάρκειά του, Κηφισιά και Λαμία φυλούσαν το… καλό για το τέλος, για την 6η αγωνιστική της Super League.

Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, με τη Λαμία να ανοίγει το σκορ στο 84' και την Κηφισιά να ισοφαρίζει στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τρομερό γκολ του Λούμορ.

Το αποτέλεσμα αυτό δεν βοήθησε είτε τη Λαμία, είτε την Κηφισιά να κάνει ένα... άλμα στη βαθμολογία της Super League, καθώς ο σύλλογος της Φθιώτιδας έφτασε τους 6 βαθμούς στο πρωτάθλημα και αυτός των βορείων προαστίων της Αθήνας τους 5.

Super League: Από ένα γκολ και από ένα δοκάρι για Κηφισιά και Λαμία

Η Λαμία ήταν καλύτερη σε γενικές γραμμές, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στο 18’, όταν ο Τόσιτς εκτέλεσε φάουλ και τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

Το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις, με την Κηφισιά ωστόσο να έχει και αυτή δοκάρι με ένα δυνατό μακρινό σουτ του Μασούρα.

Στο 84’ η Λαμία άνοιξε το σκορ έπειτα από ένα ωραίο σουτ του Ακούνια από πλάγια θέση και εντός μικρής περιοχής.

Η Κηφισιά ωστόσο όχι μόνο δεν το έβαλε κάτω, αλλά ισοφάρισε με μία ασύλληπτη γκολάρα του Λούμορ έξω από την μεγάλη περιοχή.

Κηφισία - Λαμία 1-1

Κηφισιά (Γιάννης Αναστασίου): Αναγνωστόπουλος, Μασούρας, Λούμορ, Τσάπαν, Βαφέας, Παπασάββας (88' Κωνσταντακόπουλος), Ιπαλιμπο, Ίλιεφ (65' Τεττέι), Μπιφουμά (78' Αντερέγκεν), Κρισιούμα, Οζέγκοβιτς. Λ

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Σίντκλει, Σίμον, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος (75' Παύλοβετς), Σαντάνα (79' Στάνκο), Νούνιες (82' Ακούνια), Σλίβκα, Τόσιτς (69' Μούλα), Καρλίτος (68' Τσιλούλης), Λόνγκο.