Ο σούπερ σταρ των Μιλγουόκι Μπακς, Γιάννης Αντετοκούνμπο, αποκάλυψε το όνομα του δεύτερου γιου του, στο πλαίσιο ενός κοινωνικού μηνύματός του στο Instagram, προκειμένου να βοηθήσει στην παροχή πανών σε ανθρώπους που έχουν ανάγκη.
Και το όνομα αυτού… Μάβερικ Σάι Αντετοκούνμπο.
Ο «Greek Freak» ζήτησε από τους ακόλουθούς του να ακολουθήσουν και τον λογαριασμό της συντρόφου του, Μαράια Ριντλσπρίγκερ, αλλά και τον «Milwaukee Diaper Mission», προκειμένου να ενισχύσουν τη δράση.
«Γιορτάστε μαζί μας τη γέννηση του δεύτερου γιου μας, του Μάβερικ Σάι Αντετοκούνμπο, και προσφέρετε στην κοινότητα, που τόση σημασία έχει για την οικογένειά μας. Το Maverick's Diaper Mission θα γίνει 14-21 Νοεμβρίου. Ακολουθήστε μας για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την καταπολέμηση της ανάγκης για πάνες», έγραψε χαρακτηριστικά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.