Οι Μπακς «τρύπησαν» το ταβάνι τους κατακτώντας το πρωτάθλημα στο ΝΒΑ μετά από 50 χρόνια και το PodGazzt του Gazzetta αποτίει τον δέοντα φόρο τιμής στον MVP των τελικών, Γιάννη Αντετοκούνμπο που έκανε το παιχνίδι της ζωής του στον 6ο τελικό.
Το “Bucks in six” δεν αποτελεί πλέον ευσεβή πόθο αλλά την απόλυτη πραγματικότητα στην πόλη που κατοικοδρεύει πλέον το λεγόμενο “Larry O'Brien's trophy”. Περισσότεροι από 100.000 κάτοικοι του Μιλγουόκι ξεχύθηκαν μέχρι πρωίας στους δρόμους της πόλης για να γιορτάσουν τον πρώτο τίτλο της ομάδας μετά από το 1971.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο