Γιακουμάκης: Σκόραρε με κεφαλιά «ψαράκι» στην 4η σερί νίκη της Κρουζ Αζούλ -Δείτε το γκολ - iefimerida.gr

Ο Γιώργος Γιακουμάκης με τη φανέλα της Κρουζ Αζούλ
Ο Γιώργος Γιακουμάκης με τη φανέλα της Κρουζ Αζούλ / Φωτογραφία: @CruzAzul / X

Με σκόρερ -και- τον Γιώργο Γιακουμάκη η Κρουζ Αζούλ επικράτησε με σκορ 2-1 εκτός έδρας της Πουέμπλα (12η αγωνιστική), πανηγυρίζοντας στην τέταρτη σειρά νίκη της, εξακολουθώντας να ηγείται της κατάταξης στη Liga MX.

O Έλληνας διεθνής επιθετικός σκόραρε με κεφαλιά στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ανοίγοντας τις αποστάσεις στο σκορ. Η Πουέμπλα  ισοφάρισε (45’+7’ με τον Κινιόνες, πριν ο  Ροτόντι με πέναλτι στο 71’ πετύχει γκολ της νίης για την Κρουζ Αζούλ.

Αυτό ήταν  το έκτο γκολ του Γιακουμάκη  στο πρωτάθλημα και είναι δεύτερος σκόρερ, πίσω από τον  Παουλίνιο (Τολούκα), ο οποίος έχει 8 γκολ.