Euroleague: «Καθάρισε» στην τελευταία περίοδο η Ρεάλ, 93-86 την Παρτίζαν [βίντεο] - iefimerida.gr

Ο Μούσα της Ρεάλ Μαδρίτης
Ο Μούσα της Ρεάλ Μαδρίτης / Φωτογραφία AP

Η Παρτίζαν προέβαλλε σθεναρότατη αντίσταση για τρεις περιόδους απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης για την Euroleague, όμως στο φινάλε «μίλησε» η εμπειρία και ο πλουραλισμός της «βασίλισσας».

Με έξι «διψήφιους» παίκτες και «μεγάλα» καλάθια στο τέλος οι Μαδριλένοι επικράτησαν με 93-86 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής και πήραν την πρώτη νίκη τους στην εφετινή διοργάνωση.

Τρομερό ματς απ’ τον Σερζ Ιμπάκα, ο οποίος ολοκλήρωσε τον αγώνα με 15 πόντους και 7 ριμπάουντ, ενώ τον ακολούθησαν οι Ρέιθαν-Μάγιες (12π.), Μούσα (12π.), Χεζόνια (10π.), Ντεκ (10π.) και Εντιαγιέ (10π.). Εξαιρετικός ο Καρλίκ Τζόουνς για τους Σέρβους με 15 πόντους και 3 ασίστ, όμως η Παρτίζαν «έμεινε» από δυνάμεις στο τελευταίο δεκάλεπτο...

Τα δεκάλεπτα: 24-24, 50-47, 68-64, 93-86