Champions League: Η γκολάρα του Τζόλη που «υπέγραψε» τη νίκη της Μπριζ στην Αυστρία [βίντεο] - iefimerida.gr

Ο Τζόλης πανηγυρίζει το πρώτο του γκολ στο Champions League
Ο Χρήστος Τζόλης πανηγυρίζει το πρώτο του γκολ στο Champions League

Το πρώτο του γκολ στο Champions League πέτυχε ο Χρήστος Τζόλης και χάρισε στην Κλαμπ Μπριζ σημαντική νίκη στην Αυστρία (1-0 τη Στουρμ Γκρατς).

Στο 23ο λεπτό, ο διεθνής εξτρέμ πήρε την μπάλα στη γωνία της περιοχής και με ένα υπέροχο πλασέ την έστειλε στα δίχτυα στο 23' για να διαμορφώσει το τελικό σκορ στην πρώτη νίκη των Βέλγων στην League Phase της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, όντας κι ο MVP της αναμέτρησης.

Μάλιστα, το τέρμα του είναι και υποψήφιο για καλύτερο γκολ της αγωνιστικής, στη σχετική ψηφοφορία της UEFA.

Champions League: Το εντυπωσιακό παρθενικό γκολ του Χρήστου Τζόλη στη διοργάνωση

Τα ευρωπαϊκά γκολ του Τζόλη και η εκκίνηση με τη φανέλα της Κλαμπ Μπριζ

Υπενθυμίζεται ότι ο Χρήστος Τζόλης είχε σκοράρεΜέχρι πρότινος είχε βρει δις στόχο σε επίπεδο προκριματικής φάσης και στο 3-1 που κέρδισε ο ΠΑΟΚ την Μπεσίκτας τον Αύγουστο του 2020.

Όσον αφορά τις διοργανώσεις της UEFA, έφτασε τα οκτώ τέρματα, ενώ την τρέχουσα περίοδο έφτασε τα τέσσερα με τη φανέλα των πρωταθλητών Βελγίου.