Βόλος: Η ομάδα της Μαγνησίας δείχνει την πόρτα της εξόδου στον παίκτη που έκανε το πέναλτι με την ΑΕΚ - iefimerida.gr

Δυσαρέσκεια στον Βόλο για την απόδοση του παίκτη που έκανε το πέναλτι στο ματς με την ΑΕΚ / Φωτογραφία: Intime-ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

Δυσαρέσκεια επικρατεί στον Βόλο με τον Ντομινίκ Κρούζλιακ, τον ποδοσφαιριστή που έκανε το πέναλτι με το οποίο η ΑΕΚ νίκησε στις καθυστερήσεις στον αγώνα της Κυριακής (3/9).

Όπως αναφέρεται σε σχετικά ρεπορτάζ για τον σύλλογο της Μαγνησίας, ο Σλοβάκος στόπερ να αναμένεται να αποτελέσει παρελθόν από την ομάδα του Κώστα Μπράτσου. Η δυσαρέσκεια δεν έχει να κάνει μόνο με το χέρι-πέναλτι στο οποίο υπέπεσε κατά τη διάρκεια των καθυστερήσεων της αναμέτρησης κόντρα στην Ένωση, για την 3η αγωνιστική της Super League 2023-24, αλλά γενικότερα για την εικόνα του στα παιχνίδια.

Υπενθυμίζεται ότι ο Κρούζλιακ έγινε ο μοιραίος παίκτης για τον Βόλο στην ήττα της τοπικής ομάδας από την ΑΕΚ, με 3-2. Η αντίδρασή του στην κεφαλιά του Μουκουντί και ενώ κυλούσε το έξτρα 7λεπτο που είχε δείξει ο τέταρτος διαιτητής του αγώνα δεν ήταν η κατάλληλη και έτσι ο Άμραμπατ από την άσπρη βούλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Στη Μαγνησία λέγεται ότι δεν είναι καθόλου ικανοποιημένοι με την παρουσία του Σλοβάκου στόπερ στα πρώτα παιχνίδια της σεζόν, παρά το γεγονός ότι εκείνος είναι ένας έμπειρος αμυντικός από τον οποίο υπήρχαν πολλές προσδοκίες. Για τον λόγο αυτό φαίνεται ήδη να δρομολογούνται οι εξελίξεις, προκειμένου να βρεθεί λύση και να αποχωρήσει από το ρόστερ.