Ακόμα μια εικόνα ντροπής εκτυλίχθηκε σε ελληνικό γήπεδο με την οροφή που έσταζε στο «Παλατάκι» να οδηγεί στην οριστική διακοπή του ΠΑΟΚ-Ηρακλής για την Volley League.
Ενώ το παιχνίδι ήταν έτοιμο να ξεκινήσει, με τις δυο ομάδες να έχουν τελειώσει το ζέσταμά τους, η οροφή άρχισε να στάζει. Αρχικά φαινόταν ότι θα καθυστερήσει η έναρξη του αγώνα, αλλά στο τέλος οδηγήθηκε σε οριστική διακοπή.
![Διακόπηκε ο αγώνας καθώς έσταζε η οροφή/ Φωτογραφία: INTIME News](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/paok-gipedo-stazi-orofi.jpg?itok=34GE9F_G)
Συγκεκριμένα η δυνατή βροχή που σημειώθηκε στην Θεσσαλονίκη απόψε προκάλεσε ένα σοβαρό ζήτημα στην έδρα του ΠΑΟΚ, το «Παλατάκι».
![Διακόπηκε ο αγώνας καθώς έσταζε η οροφή /Φωτογραφία: INTIME News](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/iraklis-vregmeno-petseta.jpg?itok=wVEEKyit)
Το νερό έσταζε στο παρκέ και συγκεκριμένα μέσα στις αγωνιστικές γραμμές. Κάτι φυσικά άκρως επικίνδυνο για τους αθλητές των δυο ομάδων.
![Διακόπηκε ο αγώνας καθώς έσταζε η οροφή /Φωτογραφία: INTIME News](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/paok-stazi-orofi.jpg?itok=2KjCmOG9)
Οι άνθρωποι των γηπεδούχων έκαναν προσπάθειες για να βρεθεί μια έστω και προσωρινή λύση, αλλά αυτό δεν έγινε μέσα στο χρονικό περιθώριο της 1,5 ώρας που ορίζει ο κανονισμός και ο αγώνας αναβλήθηκε.
Μένει να φανεί πότε θα τον ορίσει εκ νέου, η διοργανώτρια αρχή, ο ΕΣΑΠ.