Athens Kallithea-Asteras AKTOR 1-3: Άνετο «διπλό» για τους Αρκάδες με τις «χρυσές» αλλαγές του Μακελελέ [βίντεο] - iefimerida.gr

Athens Kallithea-Asteras AKTOR, Super League
Athens Kallithea-Asteras AKTOR, Super League / Φωτογραφία: Eurokinissi

Ο Asteras AKTOR έκανε σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Athens Kallithea, με σκορ 3-1, για την 7η αγωνιστική της Super League.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε ο Μπαρτόλο στο 19', ενώ ο Μουτίνιο της Καλλιθέας αποβλήθηκε στο 28' με απευθείας κόκκινη κάρτα μετά από παρέμβαση του VAR.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, η Athens Kallithea ισοφάρισε στην εκπνοή του πρώτου μέρους με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τζιάνι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μακελελέ έριξε στο ματς τους Καλτσά, Μακέντα, οι οποίοι τον δικαίωσαν απόλυτα.

Στο 71' ο Καλτσάς έκανε το 1-2, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο πολύπειρος Φεντερίκο Μακέντα διαμόρφωσε το τελικό 1-3 για τους Αρκάδες.

Δείτε τα γκολ του αγώνα Athens Kallithea-Asteras AKTOR και την αποβολή του Μουτίνιο: