Με εμφανή τη συγκίνηση στο πρόσωπό της, η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη παρέλαβε το χρυσό μετάλλιο για τη νίκη της στα 35 χλμ. βάδην του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος στίβου.
Με μια εκπληκτική εμφάνιση και αφήνοντας πίσω τις αντιπάλους της κατά 2 λεπτά(!), η Ελληνίδα πρωταθλήτρια κατέκτησε την πρωτιά στο Ευρωπαϊκό του Μονάχου.
Λίγη ώρα μετά έγινε η απονομή του χρυσού μεταλλίου στην Αντιγόνη, η οποία δεν μπορούσε να συγκρατήσει τα δάκρυά της λίγο πριν αλλά και κατά την ανάκρουση του Εθνικού μας Ύμνου.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-08/drisbioti-monaxo-aponomi-dakrya-a-16-8-2022.jpg?itok=Mj_bsiYO)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-08/drisbioti-monaxo-aponomi-dakrya-b-16-8-2022.jpg?itok=PZZMKAq5)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-08/drisbioti-monaxo-aponomi-dakrya-c-16-8-2022.jpg?itok=DngCcQY6)
Φωτογραφίες: ΕΡΤ
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο