Συνάντηση γιγάντων του μπάσκετ, ανάμεσα στον Γιάννη Αντετοκούνμπο και τον Βασίλη Σπανούλη!
Ο καλύτερος παίκτης του κόσμου, Γιάννης Αντετοκούνμπο, βρίσκεται στην Ελλάδα και προετοιμάζεται για τη νέα σεζόν του ΝΒΑ κάνοντας προπονήσεις στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/spanoulis-adetokunbo-faneles-sef.jpg?itok=oE0ZMiVE)
Ο 26χρονος φόργουορντ των Μιλγουόκι Μπακς συναντήθηκε με τον Βασίλη Σπανούλη, με τον αρχηγό του Ολυμπιακού να του δίνει δύο φανέλες του.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/agkalia-spanoulis-adetokunbo-spanoulis.jpg?itok=S3zi4GhW)
Ο δις πολυτιμότερος παίκτης της κανονικής περιόδου στο ΝΒΑ είχε ζητήσει από τον αρχηγό του Ολυμπιακού μια φανέλα του, υπογεγραμμένη και με αφιέρωση. Και αυτό έγινε.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/adetokunbo-spanoulis-sef-faneles.jpg?itok=9IqGvGAk)
Ο φόργουορντ των «Ελαφιών» και ο αρχηγός των Πειραιωτών βρήκαν την ευκαιρία να τα πουν για αρκετή ώρα πριν αρχίσει η προπόνηση του MVP του ΝΒΑ. Ο «V-Span» τήρησε την υπόσχεσή του και του έδωσε τη φανέλα που φορούσε την
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/adetokunbo-spanoulis-sef.jpg?itok=vvo9T5rC)
περσινή σεζόν, όταν και έγινε πρώτος σκόρερ στην ιστορία της Ευρωλίγκας, και τη φανέλα με την οποία αγωνίζεται τη φετινή χρονιά. Την ίδια στιγμή που ο Γιάννης, γεμάτος υπερηφάνεια, έλεγε σε μέλη του προπονητικού σταφ των Μπακς πως «ο Σπανούλης είναι ο Κόμπι της Ευρώπης».
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/faneles-giannis-adetokunbo-spanoulis.jpg?itok=WhyPw56F)
Ο 38χρονος γκαρντ των «ερυθρολεύκων» ζήτησε και αυτός με τη σειρά του φανέλα από τον «Greek Freak», με τον Γιάννη να υπόσχεται πως θα ανταποδώσει.