Πρωτοφανής είναι η «δίψα» των φίλων της ΑΕΚ να αποκτήσουν ένα εισιτήριο διαρκείας στο νέο γήπεδο της ομάδας, το «OPAP ARENA».
Το πρωί της Τετάρτης (29/6) σχηματίστηκαν τεράστιες ουρές στο ΟΑΚΑ καθώς ξεκίνησε η διάθεση στους κατόχους της τελευταίας τριετίας καθώς και σε εκείνους που είχαν ενισχύσει τον σύλλογο αποκτώντας εισιτήριο διαρκείας στα δύσκολα χρόνια της Β΄ και της Γ΄ εθνικής.
Ουρές για ένα διαρκείας της ΑΕΚ από τις 5 τα ξημερώματα
Σύμφωνα με την ενημέρωση της ΠΑΕ, οι πρώτοι φίλαθλοι έφτασαν στο ΟΑΚΑ από τις 5 τα ξημερώματα, ενώ στις 10 όταν άνοιξαν τα γραφεία στην αίθουσα «Κασιμάτης» είχε σχηματιστεί ουρά περίπου 2.000 ατόμων. Η διάθεση θα συνεχιστεί στους συγκεκριμένους δικαιούχους έως τις 19 Ιουλίου. Στις 22 Ιουλίου σειρά παίρνουν οι περσινοί κάτοχοι διαρκείας (2021-22), ενώ η «ελεύθερη αγορά» αρχίζει στις 19 Αυγούστου για όσες θέσεις θα έχουν απομείνει αδιάθετες.
Δείτε εικόνες έξω από το «OPAP ARENA»:
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-06/aek-opap-arena-eisitiria-diarkeias%20%287%29.jpg?itok=GlStkqOM)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-06/aek-opap-arena-eisitiria-diarkeias%20%286%29.jpg?itok=cM4iEQ0p)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-06/aek-opap-arena-eisitiria-diarkeias%20%289%29.jpg?itok=tMYhbfVC)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-06/aek-opap-arena-eisitiria-diarkeias%20%288%29.jpg?itok=PCm1WL5b)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-06/aek-opap-arena-eisitiria-diarkeias%20%285%29.jpg?itok=wB4R9hJi)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-06/aek-opap-arena-eisitiria-diarkeias%20%284%29.jpg?itok=NKXf-eAd)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-06/aek-opap-arena-eisitiria-diarkeias%20%283%29.jpg?itok=5qf8cW5S)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-06/aek-opap-arena-eisitiria-diarkeias%20%282%29.jpg?itok=LzOZ90In)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2022-06/aek-opap-arena-eisitiria-diarkeias%20%281%29.jpg?itok=qlq5cIJR)
Φωτογραφίες: INTIMENEWS / ΒΟΛΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ