ΑΕΚ: «Βαρύ» κλίμα για Καρντόσο – Τι δήλωσε μετά το τέλος του ματς - iefimerida.gr

ΑΕΚ: «Βαρύ» κλίμα για Καρντόσο – Τι δήλωσε μετά το τέλος του ματς

Ο Μιγκέλ Καρντόσο απογοητευμένος
Στην αποβολή απέδωσε τα αίτια της ήττας από την Ξάνθη ο Καρντόσο / Φωτογραφία: Intime / ΒΗΧΟΣ ΝΙΚΟΣ

Εντονες αποδοκιμασίες δέχτηκε ο Μιγκέλ Καρντόσο μετά τη λήξη του αγώνα της ΑΕΚ με την Ξάνθη.

Η Ενωση ηττήθηκε με 2-1 στο ΟΑΚΑ και ξεκίνησε με το αριστερό τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα, με τον προπονητή της ομάδας να δέχεται έντονες αποδοκιμασίες κατά την αποχώρησή του από τον αγωνιστικό χώρο. Ο Καρντόσο, λίγο πριν πάει στη φυσούνα, μιλώντας στην κάμερα του Novasports, ανέφερε πως η αποβολή του Ζεράλδες στο πρώτο ημίχρονο, έπαιξε κυρίαρχο ρόλο στην ήττα της ομάδας του.

«Είχαμε τον έλεγχο του αγώνα μέχρι την αποβολή. Εκεί δυσκόλεψαν τα πράγματα. Είχαμε τον έλεγχο και μετά την αποβολή, με την Ξάνθη όμως σε δύο σουτ στο ματς να βάζει δύο γκολ. Παλέψαμε για το αποτέλεσμα ως το τελευταίο λεπτό. Μετά από ένα δύσκολο ματς την Πέμπτη παίξαμε 60 λεπτά με δέκα παίκτες και ήταν δύσκολα τα πράγματα για μας», ανέφερε ο Καρντόσο.