Μεγάλη καθυστέρηση είχε η διαδικασία της ονομαστικής ψηφοφορίας στη Βουλή για το νομοσχέδιο για τα μη κρατικά πανεπιστήμια.
Η διαδικασία δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμη λίγο μετά τα μεσάνυχτα, καθώς για σχεδόν δύο ώρες η επικεφαλής της Πλεύσης Ελευθερίας, Ζωή Κωνσταντοπούλου, μαζί με τις βουλεύτριες του κόμματος, Τζώρτζια Κεφαλά και Ελένη Καραγεωργοπούλου, διάβαζαν ένα προς ένα τα άρθρα του νομοσχεδίου.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2024-03/konstantopoulou-vouli.png?itok=g2rep4-D)
Τελικά η Ζ. Κωνσταντοπούλου ψήφισε κατά τις 23:15 και ακολούθως ψήφισε ο εισηγητής της Πλεύσης Ελευθερίας Σπύρο Μπιμπίλα στα άρθρα που δεν ισχύει η ονομαστική ψήφος.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο