Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου, στο πλαίσιο της επίσημης επίσκεψής της στην Σερβία, είχε κατ΄ ιδίαν συνάντηση με την Πρωθυπουργό της χώρας, Ανα Μπρνάμπιτς.
Στη συνέχεια, η κυρία Σακελλαροπούλου παρακάθησε σε γεύμα εργασίας που παρέθεσε η Πρωθυπουργός.
Ακολούθως, η Πρόεδρος της Δημοκρατίας μετέβη στην Εθνοσυνέλευση της Σερβίας και συναντήθηκε με τον Πρόεδρό της Βλάντιμιρ Ορλιτς.
Αμέσως μετά, η κα Σακελλαροπούλου ατέθεσε στεφάνι στο Μνημείο του Αγνώστου Στρατιώτη, στον λόφο Άβαλα, παρουσία του Αντιπροέδρου της Κυβέρνησης και Υπουργού Άμυνας Μίλος Βούσεβιτς.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-03/sakellaropoulou-stefani.jpg?itok=eGJgmZRh)
Για το απόγευμα η κυρία Σακελλαροπούλου έχει προγραμματίσει να παρευρεθεί σε επίσημο δείπνο που θα παραθέσει προς τιμή της ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Αλεξάνταρ Βούσιτς.
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-03/sakellaropoulou-vucic-simaies.jpg?itok=V9T2hZYv)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-03/sakellaropoulou-servia-simaia.jpg?itok=OQ8GXsTP)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο