Μία χαλαρή συνάντηση είχαν σήμερα ο ευρωβουλευτής της Νέας Δημοκρατίας Στέλιος Κυμπουρόπουλος και ο νεοεκλεγείς δήμαρχος Αθηναίων Κώστας Μπακογιάννης.
Οι δύο τους συζήτησαν για την προσβασιμότητα και τις αξιοπρεπείς συνθήκες μετακίνησης στην Αθήνα, ενώ ο Στέλιος Κυμπουρόπουλος συναντήθηκε χθες και με την Υπουργό Παιδείας για την προσβασιμότητα ΑμΕΑ στα σχολεία.
Μπακογιάννης: Ιδέες από νέους ανθρώπους
Ο Κώστας Μπακογιάννης αμέσως μετά τη συνάντηση ανέβασε φωτογραφίες και έκανε την ακόλουθη ανάρτηση.
«Πολύ ευχάριστος αλλά και ωφέλιμος ο σημερινός πρωινός καφές με τον ευρωβουλευτή Στέλιο Κυμπουρόπουλο. Συζήτηση για την προσβασιμότητα και τις αξιοπρεπείς συνθήκες μετακίνησης στην Αθήνα. Ιδέες από νέους ανθρώπους με σύγχρονη προσέγγιση. #Αθήνα», σημείωσε στην ανάρτηση του ο Κώστας Μπακογιάννης.
![Κυμπουρόπουλος, Μπακογιάννης](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/mpakogiannis-kympouopoulos.jpg?itok=okWTiBuj)
Η ανάρτηση του Κώστα Μπακογιάννη:
![ΑΝΑΡΤΗΣΗ](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/%CE%91%CE%9D%CE%91%CE%A1%CE%A4%CE%97%CE%A3%CE%97-%CE%9C%CE%A0%CE%91%CE%9A%CE%9F%CE%93%CE%99%CE%91%CE%9D%CE%9D%CE%97%CE%A3.png?itok=vzXe5UjX)