«Και του χρόνου λεύτεροι, χωρίς μάσκες και κορωνοϊό», ευχήθηκε ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Αλέξης Τσίπρα στα παιδιά που έψαλαν σήμερα τα κάλαντα στα γραφεία του κόμματος.
Τα παιδιά του συλλόγου Κρητών Βύρωνα-Καισαριανής-Παγκρατίου «Η Αλληλοβοήθεια» ήταν τα πρώτα τα οποία επισκέφτηκαν τον Αλ. Τσίπρα και τη σύζυγό του, και τα οποία χόρεψαν επίσης παραδοσιακούς κρητικούς χορούς.
![καλαντα](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-12/lyra.jpg?itok=lipH4lKb)
Στη συνέχεια, τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα έψαλαν στον πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ παιδιά από το Σώμα Ελλήνων Προσκόπων, προσφέροντάς του το επετειακό μαντίλι των 110 χρόνων του Σώματος και μία σφυρίχτρα.
![αλεξης τσιπρας](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-12/sfirixtra.jpg?itok=9hRB6iHs)
Τέλος, ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης υποδέχτηκε τον Επιστημονικό Σύνδεσμο Προσαρμοσμένων Δραστηριοτήτων «VictorArtant»- ΝΙΚΗ.
![Αλέξης Τσίπρας και Μπέτυ Μπαζιάνα](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-12/mpaziana.jpg?itok=C_rd9HNQ)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο