«Αντί για κανονικό καλοκαίρι που προέβλεπε ο κ. Μητσοτάκης, είμαστε στο ίδιο κακό έργο θεατές», σχολίασε ο Παύλος Χρηστίδης εκπρόσωπος Τύπου του Κινήματος Αλλαγής, για τους χειρισμούς της κυβέρνησης σχετικά με την έξαρση της πανδημίας.
Ο κ. Χρηστίδης πρόθεσε πως για δεύτερη χρονιά χωρίς σχέδιο για τον τουρισμό, χωρίς ίχνος αυτοκριτικής και ενσυναίσθησης, καταλήγουν σε τοπικά lockdown. «Γι' ακόμη μια φορά η ίδια η πραγματικότητα διαψεύδει με τον πιο σκληρό τρόπο το κυβερνητικό αφήγημα της δήθεν επιτυχίας», σημείωσε.
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο