Σήμερα το απόγευμα ο Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής, Νίκος Ανδρουλάκης, επισκέφτηκε το καφέ «Το Παρεάκι» στον Άγιο Δημήτριο, όπου εργάζονται συνάνθρωποι μας στο φάσμα του αυτισμού.
Ανήμερα της παγκόσμιας ημέρας ενημέρωσης για τον αυτισμό, ο κ. Ανδρουλάκης υπογράμμισε με αυτή τη συμβολική επίσκεψη την ανάγκη να επενδύσουμε σε ισχυρές κοινωνικές δομές καθώς και καθολικά προγράμματα κοινωνικής, εκπαιδευτικής και επαγγελματικής ένταξης των παιδιών στο φάσμα του αυτισμού.
Ο Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής συζήτησε με την Σύλια και τον Δημήτρη, που εργάζονται τους τελευταίους μήνες στο «Παρεάκι», χώρο που παραχώρησε ο Δήμος Αγίου Δημητρίου στους εκπαιδευόμενους του ΚΕΝΤΡΟΥ ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΠΑΙΔΙΩΝ & ΕΝΗΛΙΚΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ (Κ.Ε.Ε.Π.Ε.Α.) «Ορίζοντες», δημιουργώντας ένα φιλόξενο στέκι για την ένταξη ατόμων με Αναπηρία στην αγορά εργασίας.
Δείτε φωτογραφίες από την επίσκεψη του Νίκου Ανδρουλάκη στο «Παρεάκι»
![επίσκεψη του Νίκου Ανδρουλάκη στο «Παρεάκι»](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-04/E707AD41-C279-4AAC-A6C9-0958D769EE0E.jpeg?itok=r7F3NCsZ)
![επίσκεψη του Νίκου Ανδρουλάκη στο «Παρεάκι»](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-04/B9B43CF1-E940-424C-9804-5616F514B1F1.jpeg?itok=Af72HFJT)
![επίσκεψη του Νίκου Ανδρουλάκη στο «Παρεάκι»](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-04/57137389-5E35-4665-A775-CBD353404EC4.jpeg?itok=nasWZWHy)
![επίσκεψη του Νίκου Ανδρουλάκη στο «Παρεάκι»](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-04/581CCE62-98E6-42C9-A31F-B592BE6B7BB7.jpeg?itok=7gsaCe6G)
![επίσκεψη του Νίκου Ανδρουλάκη στο «Παρεάκι»](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-04/215AF712-7557-492E-B95C-D68184AAD1C0.jpeg?itok=BNVbXyZ7)
![επίσκεψη του Νίκου Ανδρουλάκη στο «Παρεάκι»](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2023-04/8C7A2F47-0D5C-4D54-B7AE-1E585BD5D5D5.jpeg?itok=z-MxrYI9)