Στο πλαίσιο του εορτασμού της Διεθνούς Ημέρας Εθελοντισμού, με πρωτοβουλία της Γραμματείας Ποιότητας Ζωής & Εθελοντισμού και της Γραμματείας Βιώσιμης Επιχειρηματικότητας της Νέας Δημοκρατίας, πραγματοποιήθηκε δενδροφύτευση έκτασης του Βοτανικού Κήπου Ι. & Α. Ν. Διομήδους στο Όρος Αιγάλεω.
Η σημερινή ημέρα αποτελεί ευκαιρία προώθησης της κουλτούρας του εθελοντισμού και ενθάρρυνσης δράσεων ανιδιοτελούς προσφοράς προς τον συνάνθρωπο, την πατρίδα, τη φύση και το περιβάλλον που βελτιώνουν την ποιότητα ζωής. Η ενεργοποίηση των πολιτών, ο δημιουργικός ακτιβισμός και ο εθελοντισμός ενισχύουν την κοινωνική συνοχή και αποτελούν προτεραιότητα για τη Νέα Δημοκρατία.
![Νέα Δημοκρατία: «Ο εθελοντισμός είναι προτεραιότητά μας»](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/dendrofyteusi-nea-dimokratia.jpg?itok=bFhwRO4Y)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/dendrofyteusi-3.jpg?itok=g-WP5dKw)
![](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/dendofyteusi-nd-2.jpg?itok=6B8tgX5V)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο