Κατά των «προοδευτικών συγκυβερνήσεων» τάχθηκε για μια ακόμη φορά ο Ανδρέας Λοβέρδος.
Σε ομιλία του στο δημαρχείο του Κορυδαλλού ο υποψήφιος για την ηγεσία του ΚΙΝΑΛ/ΠΑΣΟΚ επεσήμανε με νόημα:
«Όποιος θέλει να καταδικάσει αυτόν τον χώρο μιλά για προοδευτικές ή άλλες συγκυβερνήσεις. Όποιος θέλει να υπερασπιστεί το παρελθόν της Δημοκρατικής Παράταξης και να φέρει στους πολίτες ένα εργαλείο για την καλυτέρευση της ζωής τους λέει ΠΑΣΟΚ».
Για να προσθέσει: «Και αυτή είναι η δική μου πρόταση από την πρώτη μέρα που μπήκα σε αυτόν τον αγώνα, στον αγώνα για την επόμενη μέρα στο Κέντρο και την Κεντροαριστερά».
![Από τη συγκέντρωση του Α. Λοβέρδου στον Κορυδαλλό](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-11/loverdos-korydallos.jpg?itok=GFUrsKtf)
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο