Στο κοιμητήριο Κηφισιάς τελέστηκε το μεσημέρι της Πέμπτης η κηδεία του Γιάννη Πουλόπουλου.
![Την Πέμπτη 26 Αυγούστου τελέστηκε η κηδεία του Γιάννη Πουλόπουλου](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-gianni-poulopoulou-26-08-2020.jpg?itok=UjDmzJMV)
Η σύζυγος του Γιάννη Πουλόπουλου, η κόρη του Άντα, καθώς και συγγενείς και φίλοι βρέθηκαν στο νεκροταφείο της Κηφισιάς για το «τελευταίο αντίο» στον ερμηνευτή που έφυγε από την ζωή την περασμένη Κυριακή.
![Η σύζυγος του Γιάννη Πουλόπουλου Μπέτυ](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-gianni-poulopoulou-betty-poulopoulou-26-08-2020.jpg?itok=ewbAXDC1)
Ο αγαπημένος τραγουδιστής, που τα τελευταία χρόνια αντιμετώπιζε προβλήματα με την καρδιά του, πέθανε το βράδυ της Κυριακής σε ηλικία, 79 ετών.
![Σύζυγος και κόρη του Γιάννη Πουλόπουλου](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-gianni-poulopoulou-ginaika-kori-26-08-2020.jpg?itok=Iy7QhWuD)
«Δε μπορώ ακόμη να τον αποχαιρετήσω. Απλώς σκέφτομαι τη ζωή μου χωρίς αυτόν. Τη ζωή μου χωρίς τον Γιάννη» έγραφε λίγες ώρες μετά τον θάνατο του Γιάννη Πουλόπουλου, η σύζυγός του Μπέτυ, που φορώντας μάσκα και μαζί με την κόρη του Άντα βρέθηκαν από νωρίς στο νεκροταφείο στην Κηφισιά.
![Η κόρη του αγαπητού τραγουδιστή Γιάννη Πουλόπουλου, Άντα](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-gianni-poulopoulou-ada-poulopoulou-26-08-2020.jpg?itok=Riqo3O8S)
Παρότι η πανδημία του κορωνοϊού προβάλει σοβαρούς περιορισμούς, αρκετοί ήταν οι εκπρόσωποι του ελληνικού τραγουδιού που βρέθηκαν στην Κηφισιά το μεσημέρι της Πέμπτης για να αποχαιρετίσουν τον Γιάννη Πουλόπουλο.
![Με λευκά τριαντάφυλλα στην αγκαλιά παρέστη στην κηδεία του Γιάννη Πουλόπουλου, η στιχουργός Λίνα Νικολακοπούλου](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-gianni-poulopoulou-lina-nikolakopoulou-26-08-2020.jpg?itok=22LhRzIj)
Ανάμεσά τους, ο στιχουργός Λίνα Νικολακοπούλου που έφτασε κρατώντας μερικά λευκά τριαντάφυλλα στην αγκαλιά της, αλλά και η Καίτη Γκρέι, που χαρακτήρισε τον Γιάννη Πουλόπουλο τον καλύτερο συνεργάτη που είχε ποτέ.
![Η Καίτη Γκρέι με μάσκα για τον κορωνοϊό στην κηδεία του Γιάννη Πουλόπουλου](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-gianni-poulopoulou-kaiti-grey-26-08-2020.jpg?itok=qtPCTutb)
Ανάμεσα στους παρευρισκόμενους στην κηδεία του Γιάννη Πουλόπουλου στην Κηφισιά και ο τραγουδιστής Πασχάλης ντυμένος στα μαύρα.
![Στην κηδεία του Γιάννη Πουλόπουλου, ο τραγουδιστής Πασχάλης](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-gianni-poulopoulou-pasxalis-26-08-2020.jpg?itok=TS-95gkf)
Τον Γιάννη Πουλόπουλο αποχαιρέτισε και η Ελένη Ροδά, η οποία βρέθηκε στην Κηφισιά φορώντας μάσκα προκειμένου να προστατευτεί από την διάδοση του κορωνοϊού.
![Με μάσκα στην κηδεία του Γιάννη Πουλόπουλου, η τραγουδίστρια Ελένη Ροδά](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-gianni-poulopoulou-eleni-roda-26-08-2020.jpg?itok=FIBWkurZ)
Στην Κηφισιά και ο τραγουδιστής Αντύπας που θέλησε και εκείνος να βρεθεί στην κηδεία του Γιάννη Πουλόπουλου, ο θάνατος του οποίου γέμισε θλίψη τον καλλιτεχνικό κόσμο της χώρας.
![Στην κηδεία του Γιάννη Πουλόπουλου και ο τραγουδιστής Αντύπας](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-gianni-poulopoulou-antipas-26-08-2020.jpg?itok=iJIEOgYe)
Ανάμεσα στους παρευρισκόμενους στην κηδεία του Γιάννη Πουλόπουλου, διακρίναμε και τους Άρη και Αργύρη Παπαργυρόπουλο.
![Οι επιχειρηματίες Άρης και Αργύρης Παπαργυρόπουλος στην κηδεία του Γιάννη Πουλόπουλου](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-gianni-poulopoulou-aris-argiris-papargiropoulos-26-08-2020.jpg?itok=bkri-z-r)
Πλήθος στεφάνια στη μνήμη του Γιάννη Πουλόπουλου
Αρκετοί καλλιτέχνες από την εποχή που ξεχώρισε ο Γιάννης Πουλόπουλος στο ελληνικό πεντάγραμμο απέστειλαν στεφάνι με το οποίο αποχαιρετούσαν τον ερμηνευτή.
![Στεφάνι απέστειλε η οικογένεια του Μίμη Πλέσσα](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-gianni-poulopoulou-stefani-oikogeneia-plessa-26-08-2020.jpg?itok=Ck9kDECp)
Ανάμεσα στα λουλούδια, διακρίναμε το «καλό ταξίδι» της οικογένειας Πλέσσα, όπως και το «αντίο» της οικογένειας του επίσης εκλιπόντος Δημήτρη Μητροπάνου.
![Ανάμεσα στα στεφάνια στην κηδεία του Γιάννη Πουλόπουλο και ένα από την οικογένεια Μητροπάνου](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-gianni-poulopoulou-stefani-oikogeneia-mitropanou-26-08-2020.jpg?itok=gvbs7U63)
«Στον καλύτερό μου συνεργάτη. Καλό ταξίδι Γιάννη μου» έγραψε η Καίτη Γκρέι στα στέφανα που απέστειλε στην κηδεία του Γιάννη Πουλόπουλου το απόγευμα της Πέμπτης. Η λαϊκή τραγουδίστρια παρευρέθη στην κηδεία.
![«Καλό ταξίδι Γιάννη μου» έγραψε στο στεφάνι που έστειλε η Καίτη Γκρέι](/sites/default/files/styles/in_article/public/inline-images/kideia-gianni-poulopoulou-stefani-kaiti-grey-26-08-2020.jpg?itok=SgCzbxRG)
Ο σπουδαίος τραγουδιστής Γιάννης Πουλόπουλος τα τελευταία χρόνια είχε αποτραβηχτεί από τα φώτα της δημοσιότητας. Όπως έγινε γνωστό, την τελευταία του δημόσια εμφάνιση ο Γιάννης Πουλόπουλος την είχε κάνει τον Δεκέμβριο του 2015. Τότε, συνοδευόμενος από τη σύζυγό του, Μπέττυ και την κόρη τους Άντα και εθεάθη στο νυχτερινό κέντρο όπου εμφανίζονταν ο Τόλης Βοσκόπουλος και ο Νίκος Νομικός.
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ: NDP PHOTOS